Správne vybavenie na bajk môže znamenať rozdiel medzi nezabudnuteľným dobrodružstvom a nechcenými komplikáciami. Aby ti pri MTB jazde nič nechýbalo, ale ani neprekážalo, mrkni na doporučenú výbavu, ktorú využiješ pri krátkom, zato adrenalínovom pojazde , ale aj na celodennom bike tripe v teréne.

Pusť euríčko na spoľahlivú cyklo helmu a poriadné bajkové topánky

Tu sa šetriť vážne neoplatí. MIPS vložka v prémiových MTB helmách na bicykel bráni rotačnému pohybu mozgu pri páde, špičkové cyklo obuv je zase vybavená špeciálnou protisklzovou podrážkou, ktorá ťa udrží v spojení s pedálom, aj keď neholduješ  bajkovým tretrám. Ale nič proti MTB topánkam na nášlapné pedále, záleží na tvojom pohodlí a zvyku.

Ako sa obliecť na bajk na jar (aj inokedy)

Nemôžeš sa dočkať, až po zimnom spánku zase šliapneš do pedálov, až vyskúšaš všetky pecky, čo ti nadelil cyklo Ježiško, a až presvištíš blatom, cez kamene, alebo si zahopsáš v dirt parku? Skontroluj, či ti v šatníku nič nechýba.

Zaobíjdeš sa bez funkčnej vrstvy? Nemyslíme si!

Zvlášť pokiaľ u teba jar = však sneh už sa roztopil a na bike usadáš aj v chladnom počasí, rozhodne nepreskakuj vrstvu funkčného prádla. Odvedie pot od tela, takže ťa po zbytok jazdy nebude nič chladiť. 

       
Pánske funkčné tričko Silvini Basale                 Dámske funkčné triko Silvini Calvisia

Počítaj s nevypočítateľným počasím

Život bikera ťa dozaista naučil 100% sa nespoliehať na predopoveď počasia. Aj keď to ešte u garáže vypadá na azuro, na kopci ťa môže zastihnúť prehánka, alebo silný vietor. Vetruvzdorné a nepromokavé oblečenie na bajk je must-have. Ľahkú vetrovku na bicykel v pohode zmotáš do cyklobatohu , alebo ľadvinky, našlapaná membránová cyklo bunda ťa udrží v suchu za každých podmienok.

Tušíš, že tvoje trasa bude samé bahno? Bež rovno do cyklo kombinézy Dirtlej.

Za chrániče sa nehanbi.

Je úplne jedno, či s MTB začínaš, alebo sa radíš medzi profíkov. S chráničmi na bicykel dokážeš predísť ľahkým, ale aj ťažkým zraneniam. Ich kúzlo ale spočívá taktiež v dodaní istoty a sebavedomia, pustíš sa s nimi do odvážnejších projektov.

Objav nečekanú silu MTB okuliarov

Must-have doplnkom bezpečnej jazdyMTB okuliare. Fungujú ako ochrana očí nielen pred slunkom, ale aj pred odletujúcimi kamienkami a striekajúcim blatom. Majú jedinečnú vlastnosť zvýšenia kontrastu okolného prostredia.

Rozhodovanie o farebnom prevedení ti uľachčí fakt, že cez cyklo okuliare so žltými, alebo čirými sklami uvidíš omnoho lépšie i za šera, dažďa, hmly, alebo keď je oblačno.

       
Fotochromatické okuliare                                          Five Gloves XR Pro Camo
Horsefeathers Scorpio
    

Nevystavuj ruky zbytečne drsným podmienkam

Skrehnutými, alebo mokrými rukami toho moc nenajazdíš. Cyklo rukavice udržia tvoje ruky na svojom mieste aj pri jazde veľmi zložitými úsekmi. Pokiaľ sa obáváš potenia, vsaď na modely s prepracovaným systémom odvetrávania, pokiaľ myslíš, že ti hrozí skôr omrzliny, mrkni na zimné MTB rukavice na bicykel.

Cyklo doplnky, ktoré ťa zachránia v úzkých

S MTB nevyrážaj do terénu bez multifunkčního náradia na bicykel, nikdy nevieš, či nebude potrebné niečo utiahnuť, alebo povoliť. Na prejazde náročným terénom využiješ taktiež pumpu na bicykel, vďaka mini rozmeru nezaberie moc miesta. Od veci rozhodne nieje ani náhradná duša, alebo aspzáplata a lékárnička. 

Mrkni na ďalšie tipy, ako na cyklovýlet bez problémov.

Privítaj jar zo sedla bajku.

Zahájenie sezóny je veľká vec, nepodceň hlavne prípravu bicykla na novú sezónu. Štýlové a praktické oblečenie a doplnky ti nebudú moc platné, pokiaľ vopred neskontroluješ stav bajku, ale aj svoju kondíciu. Daj si najskôr pár cvičných výšlapov, alebo sa poriadne prežeň v obývačke na cyklotrenažére. Chcelo by to nový stroj? V ponuke nájdeš celoodpružené all mountain, freeride a enduro bicykle

Pokiaľ budeš potrebovať erudovanú radu a pomoc s výberom, tím Topontrail je tu pre teba. Ozvi sa nám na info@topontrail.sk , alebo na +420 775 080 863.