FIVE TEN je životný štýl. Pokiaľ chvíľu neposedíš, nezastaví ťa strach, obavy ani akékoľvek ďalšie limity, zoznam sa so značkou obuvi, ktorá ťa podrží v teréne, zime, daždi, pri strmom stúpaní i v prudkých zjazdoch.

V roku 1985 uviedol americký horolezec Charles Cole svoju víziu dokonalých športových topánok do reality. Predstavil podrážku z patentovanej zmesi STEALTH RUBBER, ktorá zapríčinila revolúciu v športovom obúvaní. Nezáleží na tom, či v topánkach chodíš po skalách, alebo šliapeš do pedálov, musíš cítiť stabilitu a istotu.

Obzvlášť sa myslelo na odvetvie MTB topánok – vznikla špeciálna varianta podrážky STEALTH RUBBER, s označením S1. Vďaka nej splynieš s bikom v jeden celok, nepotrebuješ ani SPD obuv.

V roku 2000 sa cyklo obuv FIVE TEN dostala do povedomia bikerov po celom svete, keď v nich začali pretekať top jazdci ako Chris Kovarik, Nathan Rennie a Sam Hill. Zasvätení vedeli, že takí borci by si neobuli len tak niečo. Spolupráca s jazdcami zostala pre vývoj topánok FIVE TEN kľúčovou záležitosťou. Kto iný než bikeri telom a dušou dokážu všetko poriadne otestovať.

Aby to nebolo horalom, ktorí šliapu po svojich, ľúto, zamerala sa značka 5.10 taktiež na nich a „superlepiacou“ podrážkou vybavila aj outdoorové topánky. V ponuke FIVE TEN obuvi ale dnes nájdeš kúsky designované priamo pre freeride a zjazdy, enduro a allmtn i dirt jump a street.

Ďalším medzníkom bol rok 2011, kedy došlo k spojení značiek FIVE TEN a Adidas. V čele FIVE TEN stojí stále Charles Cole a čo sa týka výrobných postupov, nedošlo k žiadnym zmenám, a preto môžeš na nové modely spoliehať rovnako
ako na dnes už oldschoolovky.

Rýchle info Akcia -25%
Five Ten Trailcross GTX Grey

Five Ten Trailcross GTX Grey

Skladom
134,90 Eur 179,90 Eur
Poriadná nepromokavá topánka v spojení s podrážkou Five Ten Stealth Phantom, naviac s bonusovými zvýšenými manžetami, ktoré udržia prach a…