Integrálne helmy na bicykel - Veľkosť - XL/XXL

Pokiaľ ti v žilách koluje adrenalin, nezľakneš sa žiadneho svahu a rýchla jazda vo voľnom teréne je to, čomu hovoríš cyklistika, kúp si odolnú integrálnu helmu na bajk. Mier na značku Troy Lee Designs – vďaka špeciálnej vrstve MIPS bude tvoj mozog v bezpečí aj pri drsných bočných nárazoch. Vďaka svojej konštrukcii chrání downhill helma na bicykel taktiež čelusť a zuby. 

Nezabudni ani na dalšie časti tela, mrkni na cyklo chrániče na hrudník, chrbát, kolená a lakte.

Integrálna prilba na bicykel vs. MTB klasika a enduro helma

Ako poznáš, že už ti nestačí klasická MTB prilba a je treba sa vybaviť ťažším kalibrom? Integrálna helma na bicykel je stvorená pre adrenalinových nadšencov takej kategórie, že vlastnej babičke radšej nehovor, čoho sú na biku schopní. 

Obecne lepšiu ochranu hlavy než MTB klasika ti zaistí enduro helma. Ta je robustnejšia a zakrývá väčšiu časť hlavy, predovšetkým ale tylo. Keď sa však rútiš z kopca, potrebuješ komplexnejšie krytie. Freeride v tých najdrsnejších podmienkach, či downhillový závod s časom si proste žiada poriadnu výbavu. 

Výber downhill helmy na bajk

Než sa rozhodneš pre konkrétny model, zvoľ správnu veľkosť. Že nosíš „emko“ cyklo dres, ešte nezaručuje, že ti sadne veľkosť M integrálne prilby na bicykel. Zmeraj si obvod hlavy a najdi sa v tabulke rozmerov Troy Lee Designs heliem.Prilba by ťa nemala tlačiť, ale rovnako tak ti nesmie byť príliš voľná

Troy Lee Designs helmy a technológia MIPS

Od značky Troy Lee Designs naviac môžeš očakávať len tú najlepšiu kvalitku – unikátnu technológiu MIPS (Multi-directional Impact Protection System) zaisťuje skutočne maximálnu ochranu. 

MIPS sa nachádza medzi skeletom a výsteľkou cyklo helmy a funguje na princípe zníženia trenia – brání mozku v rotačnom pohybe, spôsobenému šikmými nárazmi do hlavy. 

Údržba integrální přilby na kolo

Aby ti prilba na bajk vydržala niekoľko sezón, aj keď jej svojím štýlom jazdy moc nešetríš, nezabúdaj na niaku tú údržbu. Pravidelne per odnímateľné polstrovanie a po každom pojazde nechaj helmu poriadne vyvetrať. Tak ako tak sa doporučuje cyklo helmu meniť po 2–5 rokoch.

Podobnú starostlivosť venuj taktiež chráničom na bicykel, čerstvý vzduch dopraj aj cyklistickým topánkam.