Enduro helmy na bicykel - Farba - Sivá

Rýchle info -10%
100% helma ALTIS GRAVEL - šedá

100% helma ALTIS GRAVEL - šedá

Skladom
104,70 Eur 116,30 Eur
Farba Sivá
100% Helma ALTIS Gravel s ľahkou škrupinou z uhlíkových vlákien vhodná pre gravel. Patentovaná ochrana hlavy SmartShock s antibakteriálnou…
Rýchle info -10%
100% helma ALTIS - šedá

100% helma ALTIS - šedá

Do 3 dní
104,70 Eur 116,30 Eur
Farba Sivá
100% Helma ALTIS s ľahkou škrupinou z uhlíkových vlákien vhodná pre gravel. Patentovaná ochrana hlavy SmartShock s antibakteriálnou…

Enduro helma na bike ti zaručí ochranu na tej najvyššej úrovni, nech už jazdíš trail, alebo MTB. Stav na premakanú technológiu polstrovanie MIPS, famózny design a neskonalý komfort. Cyklo helmy Troy Lee Designs ti ponúknu skvelé odvetranie a priedyšnosť. 

Chceš si udržať štýl od hlavy až po päty? K prilbe si prihoď aj profesionálne topánky na enduro od Five Ten.

Rýchlosprievodca výberom enduro helmy na bike

Zháňaš kvalitnú helmu na trail alebo MTB prilbu, ale nevieš presne, na čo sa pri jej výberom zamerať? Pokiaľ sa naviac trochu strácaš v tých všetkých poemenovaniach, si práve tu na správnej adrese.

Aký je rozdiel medzi MTB helmou a enduro helmou?

Jediné, čím sa tieto helmy na horský bike líšia, je aktivnejšia ochrana hlavy s enduro helmou. Je stvorená do terénu s nárazmi. Enduro helma na bike je takiež obecne robustnejšia svojou konštrukciou. Pokryje ti väčšiu časť hlavy a vzadu siahá až po krk. 

MTB helma je obecný názov pre všetky helmy na horské bicykle. Nie je tak konštrukčne vyspelá a zaručí bezpečnosť menšiemu povrchu hlavy než tá určená pre enduro jazdcov.  

Na čo myslieť pri výbere kvalitnej helmy na horský bicykel?

  • miÚčel použitia. V tejto kategórii nájdeš Enduro helmy pre trail, MTB, freeride alebo street/dirt. Pre ochranu pred drsnejšími nárazmi sa ti bude hodiť skôr downhill helma na bike, tzv. integrálna helma
  • Správná veľkosť helmy na bicykel. Zjazdové helmy na bike značky Troy Lee Designs nájdeš v 3 veľkostiach. Zmeraj si obvod svojej hlavy (ako na obrázku pri špecifikácii jednotlivých heliem) a vyber si svoju veľkosť. Obecne by helma na bicykel nemala byť voľná, ale zase nie príliš upnutá, jednoducho tak akurát.
  • Odvetranie helmy, hmotnosť helmy a bezpečnosť. U certifikovaného výrobcu Troy Lee Designs máš všetky tieto veci zaručené. Impozantný design a prvotriedná kvalita má svoju cenu, šetriť na úkor bezpečnosti sa ale nevypláca.

Ako dlho enduro helma vydrží?

Vplyv na výdrž helmy má hlavne to, ako se o ňu budeš starať (nezabudni napríklad pravidelne prať odnímateľné polstrovania prilby). Opotrebenie helmy potom záleží na štýle a účele jazdy. To rovnako platí aj pre chrániče na bicykel. Optimálne je vymeniť helmu po 2–5 rokoch podľa toho, ako moc jej dávaš zabrať.

Čo je to technológiia MIPS?

MIPS je skratka pre Multi-directional Impact Protection System. Jedná sa o technológiu umožňujúcu maximálnu ochranu mozgu pri náraze, prevenciu jeho vážnemu zhmoždeniu. U výrobcu Troy Lee Designs je MIPS samozrejmosťou.