Cyklo helmy - Farba - Žltá

Rýchle info -10%
Helma iXS Trigger FF MIPS - Acacia

Helma iXS Trigger FF MIPS - Acacia

Skladom
277,30 Eur 308,20 Eur
Farba Žltá
Najľahšia Full Face horská, trailová a enduro prilba iXS Trigfer FF MIPS vhodná pre každého, na každý zjazd. Dokonalá technológia,…
Rýchle info
TLD HELMA D3 - žltá

TLD HELMA D3 - žltá

Skladom
216,80 Eur
Farba ČiernaŽltá
Troy Lee Design je dnes už legendárna kalifornská značka prilieb, chráničov a oblečenia v originálnom dizajne Troye Lee, ktorý sa stále…

Cyklistická helma je must-have pre každého bajkera. Endurového nadšenca a sviatočného výletníka. Nezanedbávaj výber svojej základnej ochrany a vyber si helmu na bajk, ktorá dobre sadne tvojej hlave a štylu jazdy. V ponuke nájdeš enduro prilby, ktoré ti poslúžia aj ako klasické helmy na horský bicykel (pokryjú navíac väčšiu časť hlavy). Pokiaľ sa chystáš na prudké zjazdy, nasaď si integrálnu helmu na bajk.

Prilba na bicykel nie je všetko, vybav sa aj spoľahlivými cyklo chráničmi.

Ako si vybrať helmu na bicykel

Potrebuješ enduro, alebo zjazdovú helmu?

Najskôr sa zameraj na tvar helmy, ktorý sa odvíja od účelu jej použitia. Lietaš strmhlav z kopcov? Siahni po integrálnej zjazdovej helme na bicykel. Je konštruovaná tak, že prežiješ aj väčšie nárazy bez úhony. Pokiaľ je tvojou vášňou enduro, street/dirt,  alebo trebárs traily, tu pravú nájdeš medzi enduro helmami na bicykel.

Spoľahni sa na technológiu MIPS

Od značky Troy Lee Designs naviac môžeš očakávať len tú najlepšiu kvalitku – unikátnu technológiu MIPS (Multi-directional Impact Protection System) zaisťuje skutočne maximálnu ochranu. 

MIPS sa nachádza medzi skeletom a výsteľkou cyklo helmy a funguje na princípe zníženia trenia – brání mozku v rotačnom pohybe, spôsobenému šikmými nárazmi do hlavy. 

Prilba na bajk musí pekne držať

To, že nosíš cyklo dres veľkosti M, ešte neznamená, že ti sadne „emko“ aj u cyklo helmy. Zmeraj si obvod hlavy a zorientuj sa podľa tabuľky veľkostí.

Že bolo tvoje meranie presné, zistíš tak, že ťa helma nebude nikde tlačiť, ale zároveň sa ti nezosunie z hlavy

Aj cyklo helma si zaslúží starostlivosť

Aby ti prilba na bajk vydržala niekoľko sezón, aj keď jej svojím štýlom jazdy moc nešetríš, nezabúdaj na niaku tú údržbu. Pravidelne per odnímateľné polstrovanie a po každom pojazde nechaj helmu poriadne vyvetrať. Tak ako tak sa doporučuje cyklo helmu meniť po 2–5 rokoch.

Podobnú starostlivosť venuj taktiež chráničom na bicykel, čerstvý vzduch dopraj aj cyklistickým topánkam.

Bez cyklistickej helmy ani ránu!

Nezáleží na tom, či sa chystáš zdolať kopce, alebo musíš na bicykli skočit do obchodu pre mlieko. Než šliapneš do pedálov, nasaď si cyklo helmu. Zachránila životy na asfalte, v horách aj na poľnej ceste za dedinou.