Bicykle - Akce

Rýchle info -5% Akce
Raymon GravelRay E 7.0

Raymon GravelRay E 7.0

Skladom u dodávateľa
3799,10 Eur 3999 Eur
Dnes tady, zítra tam a pozítří někde úplně jinde? Pokud někdy jezdíš po asfaltu, ale jindy dáváš přednost polním cestám, pak se ti budou…
Rýchle info -5% Akce
Raymon GravelRay E 7.5

Raymon GravelRay E 7.5

Skladom u dodávateľa
4000,70 Eur 4211,30 Eur
Dnes tady, zítra tam a pozítří někde úplně jinde? Pokud někdy jezdíš po asfaltu, ale jindy dáváš přednost polním cestám, pak se ti budou…
Rýchle info -10% Akce
NS Bikes Fuzz 27,5

NS Bikes Fuzz 27,5

Skladom u dodávateľa
3825 Eur 4250 Eur
Klasický 27,5" model Fuzz je na trhu již nějakou dobu a osvědčil se ve světě závodů, profesionálního freeridu i každodenního používání.

Než do toho šliapneš, vybav sa presne tým, čo pre svoj štýl jazdy potrebuješ. V ponuke nájdeš  bajky pre adrenalinový freeride, celoodpružené XC bicykle ľahké ako pierko, enduro mašiny pre blbnutie v bahne, dirt jump kúsky, s ktorými zažiariš aj na pumptracku, a pretože ideme s dobou, tak aj vymakané elektrobicykle, s ktorými prekročíš všetky svoje limity. 

Vychovaj si malého partiaka – až vyrastie z odrážadla, presaď ho na detský bajk

Ako vybrať bicykel

Základná rada znie: uvedom si, ako jazdíš, čo jazdíš, kde jazdíš a prečo jazdíš. Do bikeparku sa ti logicky bude hodiť niečo trochu iného než na lesný trail, nájdeš ale aj bicykle, na ktorých odjazdíš viac disciplín.

a) Potrebuješ bajk do terénu (aj toho poriadne drsného)

Upresni si, do akého presne. Pokiaľ zdoláváš nezdolateľné horské vrcholy a šliapeš terén neterén, oceníš vyváženého partiaka s účinným odpružením a s aspoň 130mm zadným zdvihom

Mrkni na allmountain a enduro bicykle, spoľahnúť sa na ne môžeš aj v tých najdrsnejších podmienkach. Pokiaľ hľadáš niečo ešte extrémnejšieho, mrkni hradtrail mtb kúsky a zamiluj sa do neprekonateľnej geometrie s voľnými uhlami.

b) Jazdíš downhill / neodprieš si adrenalinový freeride

Vychutnaj si slobodu a poriadne to rozbal aj z tých najstrmších kopcov. Bez helmy, cyklo chráničov a toho spoľahlivého stroja to ale neskúšaj.  Zvol si downhill/freeride bajk. Oceníš tuhý rám, predné a zadné zdvihy a brzdy, na ktoré sa môžeš spoľahnúť

Jazdíš zatiaľ jednoduchší freeride? Prečítaj si, ako začať s downhillom a moc sa nerozsekať.

c) Baví ťa to na štrku, polných cestách, občas aj na asfalte

Určite vyberaj medzi gravel bicyklami. Ich konštrukcia je tvorená tak, aby zvládala zákerné kamienky na štrkovej ceste, jazdu po lesných aj poľných chodníkov a určite ti nebude na obtiaž ani na asfalte.

Prečítaj si o gravel bicykloch a presveč sa, že jedno určite potrebuješ.

d) Aj do kopca túžiš jazdiť s vetrom o závod

V tom prípade hľadaj ľahký bike, ktorý každé tvoje šliapnutie zefektívní na maximum. Nájdeš ho v ponuke celoodpružených trail / XC bicyklov

e) Chceš si poriadne zaskákať a predviesť parádne triky

S pump track, street a dirt jump bajkom zažiješ nevídané až už uprostred mesta, alebo na jumpovej trati. Jeho konštrukcia je pripravená na poriadné otrasy. 

f) Máš v úmysle vyšlapať aj to, čo nevýjde nikto

Elektrobicykel ešte neznamená, že si leňoch. Pojmi to opačne a vďaka motorovej pomoci zdolávaj tie najväčšie brutalitky. 

g) Zháňaš bike pre malého partiaka

Prvé zoznámenie iniciuj formou odrážadla, neskôr vyber plnohodnotný detský bicykel, na ktorom sa tvoje menšie ja s radosťou pustí do všetkých výziev.